Analisti i njohur: Avdullah Hoti mund të arrestohet

Drejtori i Institutit Kosovar për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka thënë se kryeministri Hoti nuk do të bëjë gjumin rahat pasi qeveria e tij votuan për të shfuqizuar Task Forcën Kundër Korrupsionit të Policisë. Miftaraj ka thënë se Kryeministri Hoti dhe ministrat që kanë votuar për shfuqizim lehtësisht mund të përballen …

Read More »

Molliqaj: Në 2018, Selimi garantoi votën e VV-së për shfuqizim të Speciales – Kurti me një telefonatë nga burgu e dështoi çdo gjë

Dardan Molliqaj nga Partia Social Demokrate, ka folur rreth qëndrimeve të këtij subjekti karshi zhvillimeve politike në vend. Sa i përket Gjykatës Speciale, për të cilën thuhet se është kërkuar vazhdimi i mandatit, ai vlerëson se ka vota për ta mundësuar këtë. ”Besoj që vota në Kuvend ka. Do të …

Read More »